دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

یخ زدن لوله ‌های پشت یخچال ال جی

دلایل یخ زدن لوله های پشت یخچال ال جی

یکی از مشکلات شایعی که یخچال‌های ال جی ممکن است برای صاحبانشان به وجود بیاورند یخ زدن لوله ‌های پشت یخچال ال جی است ما در مقاله عیب‌یابی یخچال ال جی به این مشکل اشاره کرده‌ایم. این موضوع دلایل مختلفی دارد و می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای شما به‌ همراه داشته باشد. مشکل یخ زدن لوله ‌های پشت یخچال ال جی ممکن است که به دلایل مختلف ایجاد شود که ما در ادامه برای شما این دلایل را به طور کامل شرح خواهیم داد.

اواپراتور همان لوله‌های مارپیچی است که در پشت یخچال قرار گرفته و وظیفه خنک‌سازی یخچال را برعهده دارد. اواپراتور‌ها به لوله‌های موئی وصل هستند. مایعی که درون لوله‌های موئی قرار دارد، وقتی به این لوله‌های مارپیچی وارد می‌شود، با کاهش بیش از اندازه فشار به حالت گاز تبدیل شده و بخار تشکیل می‌شود. بعد از تبدیل شدن مایع به گاز، بخاری که درون لوله‌های مارپیچی به وجود می‌آید به کمپرسور منتقل شده و سپس هوای گرم داخل یخچال دمای خود را به این بخارهای موجود در کمپرسور داده و باعث خنک شدن داخل یخچال می‌شود.
یخ زدن لوله های پشت یخچال که اواپراتور نام دارد، طبیعی بوده و آن هم به دلیل وارد کردن رطوبت هوا به داخل یخچال است.
این رطوبت با هر بار باز و بسته کردن درب یخچال و معیان اتفاق می‌افتد که در نهایت به یخ و برفک تبدیل می‌شود.

برفک زدن یخچال ال جی

دلایل یخ زدن لوله های پشت یخچال ال جی

یکی از دلایل مهم در برفک زدن یا یخ زدن لوله های پشت یخچال ال جی مربوط به تنظیم نبودن مقدار گاز موجود در لوله‌های کندانسور یا همان لوله‌های پشت یخچال می‌باشد. اما از جمله دلایل دیگری که باعث یخ زدن یا برفک زدن یخچال در قسمت لوله‌های پشت است، مربوط به سیستم دیفراست است. ما در این قسمت تمام مواردی را شرح می‌هیم.

عدم تنظیم دما یخ زدن لوله های پشت یخچال ال جی

عدم تنظیم صحیح دمای یخچال ال جی از دلایل یخ زدن لوله پشت یخچال است. در صورتی که دمای یخچال در درجه‌های خیلی پایین باشد، موتور برای مدت زیادی روشن مانده و دمای لوله‌ های پشت یخچال بسیار پایین می‌آید و در نتجه موجب برفک و یخ روی لوله‎‌های پشت یخچال می‌گردد.
به منظور برطرف کردن این مشکل حتما به دمایی که برای یخچال تنظیم می‌کنید، دقت کرده و از درجه‌های خیلی پایین برای یخچال استفاده نکنید. در مقاله تنظیم دمای یخچال ال جی به این موضوع به طور کامل پرداخته‌ایم.

خرابی لاستیک دور درب یخچال و برفک زدن لوله های پشت یخچال

یکی از رایج‌ترین علل یخ زدن لوله پشت یخچال، خرابی لاستیک دور درب یخچال است. در صورت خراب بودن لاستیک دور درب یخچال فریزر، دمای گرم بیرون از یخچال، وارد آن می‌شود. از این جهت کمپرسور برای خنک‌سازی این هوا باید مدت بیشتری مشغول کار شود و دما یخچال را تا حد مطلوب پایین بیاورد. از این رو کار کردن بیش از اندازه کمپرسور موجب یخ زدن لوکه‌های موجود پشت یخچال ال جی می‌گردد.
ما در مقاله نحوه تعویض نوار دور درب یخچال به نکات بسیار مهمی در این ارتباط پرداخته‌ایم. پیشنهاد ما این است که حتما آن را مطالعه کنید.برای جلوگیری از این مشکل مصرف‌کنندگان باید به لاستیکی که در دورتادور یخچال و فریزر قرار گرفته است، توجه کرده و آن را مرتب تست و بررسی کنند.

یخ زدن لوله ‌های پشت یخچال ال جی

ایراد در هیتر دیفراست

هیتر دیفراست وظیفه دارد تا برفک‌های به وجود آمده بر روی لوله های اواپراتور که در قسمت پشت دستگاه قرار دارند را ذوب کند. در حالی که این قطعه دچار ایراد شود برفک‌های به وجود آمده از گردش هوا جلوگیری می‌کنند و باعث یخ زدن یخچال و لوله های پشت فریزر میگردند
عدم تعویض منظم فیلتر هوای یخچال ال جی
فیلتر هوای یخچال نقش مهمی در جلوگیری از تشکیل یخ درون یخچال و لوله‌های پشت آن دارد. اگر فیلتر هوای یخچال به درستی عمل نکند، ممکن است هوای سرد درون یخچال باعث تشکیل یخ شود.
به منظور برطرف نمودن این ایراد پیشنهاد می‌شود که فیلتر هوای یخچال را به طور منظم تعویض کنید.

باز و بسته شدن بیش از حد درب یخچال

از عوامل دیگر که موجب گرم شدن هوای داخل یخچال میشود، باز و بسته شدن بیش از حد در یخچال است. این مسئله در خانه‌¬هایی که کودک در آن زندگی می‌کند، بیشتر اتفاق می‌افتد. چون بچه‌ها معمولا دوست دارند در یخچال را مدام باز و بسته کنند. علاوه بر باز و بسته شدن زیاد درب یخچال ، قرار دادن غذای داغ درون یخچال، موجب فشار آمدن به کمپرسور و یکسره کار کردن آن میشود که در نتیجه لوله¬ های پشت یخچال یخ میزنند.

دلایل یخ زدن لوله ‌های پشت یخچال الجی

کثیف بودن لوله‌های کندانسور

وظیفه لوله‌های کندانسور جابه‌جایی و انتقال گاز و کاهش دمای دورن کابین است. این لوله‌ها با قرار گرفتن در محیط به مرور گرد و غبار و ذرات روغن را به خود جذب می¬کنند. پس از مدتی این گرد و غبار و ذرات چربی روی هم جمع شده و موجب می‌شود که تبادل دما با محیط بیرون به راحتی صورت نگیرد و در نتیجه کمپرسور مدت زمان زیادی روشن بماند و موجب یخ زدن لوله های پشت یخچال فریزر شود.
پیشنهاد ما این است که به منظور برطرف کردن این ایراد، لوله¬ها هر چند وقت یک بار تمیز شوند. به این منظور باید در ابتدا اتصال یخچال از برق قطع شود. تمیز کردن این لوله‌ها علاوه بر کمک به انباشته نشدن گرد و غبار و ذرات، باعث طول عمر یخچال ال جی شما نیز می‌گردد.

نصب اشتباه یخچال و یخ زدن لوله پشت یخچال ال جی

اگر یخچال در جای درست قرار نگرفته باشد و به عبارتی درست نصب نشده باشد، این امکان وجود دارد که باعث یخ زدن لوله های پشت یخچال ال جی گردد. این مشکل ممکن است به دلیل نصب یخچال در محل‌هایی با دمای بسیار پایین، محل‌های بسیار گرم، نزدیک به دیوارها یا سایر محدودیت‌های فضایی باشد. در مقاله راهنمای نصب یخچال ال جی به تمام نکات ضروری برای نصب یخچال پرداخته‌ایم.
در این شرایط، باید یخچال را در محلی نصب کنید که دمای محیط برای کارکرد آن مناسب باشد و از قرار دادن آن در نزدیکی دیوارها و سایر محدودیت‌های فضایی بپرهیزید.

دلایل برفک زدن لوله های پشت یخچال LG

مشکل در ترموستات دلیل یخ زدن لوله های پشت یخچال ال جی

باید دقت کنید که قطعه هیتر به ترموستات یخچال وصل است. نحوه کار آن نیز هم به این صورت است که، ترموستات با مشخص کردن دمای لوله‌های اواپراتور، پیام آغاز را برای هیتر می‌فرستد. پس از این که دستگاه توانست به دمای تنظیم شده برسد. هیتر پیام فرستاده شده از ترموستات را دریافت و شروع به ذوب کردن یخ‌های به وجود آمده بر روی لوله‌های پشت یخچال می‌نماید. حال اگر ترموستات یخچال دارای ایراد باشد، هیتر هیچ پیامی را به منظور شروع کار جهت ذوب کردن یخ‌های لوله پشت یخچال دریافت نمی‌کند. پس از گذشت مدت زمانی شاهد خواهیم بود که لوله‌های پشت یخچال یخ خواهند زد.

خرابی فن خنک کننده

کاربرد فن خنک کننده در یخچال ال جی، حرکت هوای سرد در داخل یخچال است. اگر فن خراب شود، هوا به صورت مناسب در یخچال جابجا نخواهد شد. این امر منجر به تشکیل یخ در لوله‌های پشتی یخچال شود.

نبود هوای کافی در اتاق

یکی از دلایل برفک زدن لوه‌های پشت یخچال عدم وجود هوای کافی در محل نصب یخچال ال جی است. اگر در اتاق هوای کافی وجود نداشته باشد، ممکن است دمای یخچال بیش از حد پایین شود و باعث تشکیل یخ درون یخچال و لوله‌های پشت آن شود. در نتیجه هوای کافی و مناسب در محل می‌تواند باعث جلوگیری از یخ زدن لوله‌های پشت یخچال شود..
توجه داشته باشید که، تهویه مناسب در محل و همچنین جلوگیری از تحریک یخچال توسط دماهای بیش از حد پایین در اطراف آن بسیار مهم و ضروری است.

راه های برطرف کردن یخ زدن لوله های پشت یخچال LG

اگر شما شاهد برفک زدن یا یخ زدن لوله‌های پشت یخچال ال جی بودید، می‌ت.انید کاراهای زیر را انجام دهید:
روش اول:
یکی از ساده‌ترین و بهترین روش‌ها جداکردن برفک از یخچال، روش برفک زدایی الکتریکی است. یعنی ذوب کردن یخ‌ها توسط گرما که این بر عهده المنت میباشد.
اکثرا المنت‌های یخچال‌ها در زیر اواپراتور و یا پشت آن نصب می‌گردند.
در صورت ایجاد یخ زدگی و برفک در اواپراتور، تایمر دیفراست به برد یخچال دستور یخ زدایی را می‌دهد و المنت شروع به کار کرده و روال یخ زدایی شروع می‌شود.
روش دوم:

در روش دوم می‌توانید یخچال ال جی خود را خاموش کنید و بعد با کمک یک وسیله گرمایش مانند سشوار شروع به آب کردن برفک و یخ‌ها کنید. اگر چنین وسیله‌ای در اختیار ندارید میتوانید یخچال را پس از خاموش کردن چند ساعت به حال خود بگذترید تا یخ‌های ایجاد شده در اواپراتور از بین رود.

برطرف کردن یخ های پشت یخچال ال جی

جمع بندی از یخ زدن لوله های پشت یخچال ال جی

در این مقاله به دلایل یخ زدن لوله ‌های پشت یخچال ال جی پرداختیم. همانطور که گفته شد، برخی از دلایل یخ زدن لوله‌های پشت یخچال جزئی است و مصرف‌کنندگان می‌توانند به راحتی آن را برطرف کنند. اما گاهی اتفاق می‌افتد که مشکلات بسیار جدی است. در این حالت پیشنهاد می‌کنیم که حتما از افراد با تجربه و متخصص کمک بگیرید. همکاران ما در مجموعه، آماده ارائه انواع خدمات در زمینه تعمیرات یخچال ال جی هستند. آن‌ها به صورت 24 ساعته آماده دریافت درخواست‌ها و ارائه مشاوره رایگان می‌باشند و در صورت نیاز بالافاصله در محل حاضر خواهند شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *