دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

عرق کردن داخل یخچال

دلایل عرق کردن داخل یخچال چیست

یکی از مشکلاتی که ممکن است باعث آسیب زدن به قطعات یخچال شود، عرق کردن داخل یخچال است. عرق کردن یکی از مشکلات رایجی است که در مقاله عیب‌یابی یخچال ال جی نیز به آن اشاره شده است. شاید در نگاه اول چندان موضوع نگران کننده‌ای به نظر نرسد، اما نباید به آن بی‌توجه باشید، چراکه ممکن است در درازمدت به کل دستگاه آسیب زده و شما را متحمل خسارات سنگینی کند. برای رفع این مشکل ابتدا باید علت خیس شدن دیواره ی یخچال را کشف کنید. عوامل مختلفی سبب بروز این مشکل می شوند. ما در این مقاله سعی داریم به بررسی علل و راهکارهای حل عرق کردن داخل یخچال بپردازیم. با ما همراه باشید.

عرق کردن داخل یخچال

وجود رطوبت درون یخچال باعث بروز چه مشکلاتی می شود

بدون شک با ایجاد رطوبت در یخچال و از دست دادن سرما، قسمت زیادی از یخچال عرق خواهد کرد. تعریق و از دست رفتن سرما نیز باعث خراب شدن مواد غذایی درون یخچال می‌گردد. دلیل اصلی مشکل عرق کردن داخل یخچال کاهش سرما است. با از بین رفتن سرما، رطوبت در یخچال ایجاد خواهد شد و این رطوبت به مایع (آب) تبدیل می شود و در همه قسمت‌های داخل یخچالجریان می یابد که منجر به پوسیدگی بدنه یخچال می‌شود.

عیب یابی شبنم زدن داخل یخچال

علت عرق کردن یخچال از استفاده نادرست از دستگاه گرفته تا مشکلات فنی را شامل می‌گردد. از مهم‌ترین این عوامل، می‌توان  موارد زیر را نام برد:

 • رطوبت مواد غذایی

انواع میوه‌ها، ماهی، سبزیجات، گوشت و محصولات لبنی می‌توانند رطوبت زیادی درداخل یخچال ایجاد کند. علاوه بر این، قرار دادن غذا‌های داغ و گرم در یخچال نیز، می‌تواند باعث بالا رفتن رطوبت و عرق کردن داخل یخچال شود. راه کار موثر در این شرایط این است که، از قرار دادن غذای داغ در داخل یخچال خودداری کرده و صبر کنید تا دمای غذا پایین آمده و سرد شود. خرابی لوله تخلیه یخچال

وظیفه لوله  تخلیه جمع آوری قطرات آب در کف یخچال است. در ادامه کمپرسور این آب‌های جمع‌آوری شده را تبخیر می کند. در صورتی که لوله تخلیه دچار مشکل شود ممکن است حتی یخچال دچار برفک زدگی نیز شود. در این حالت حتما لوله تخلیه  یخچال را بررسی کنید. مشاهده شده است که در برخی موارد تراز نبودن یخچال موجب مسدود شدن لوله می‌شود که با جابه جایی یخچال این مشکل رفع می شود. گاهی نیز باید لوله  تخلیه را عوض شود.

شبنم زدن داخل یخچال ال جی

 • استفاده نادرست از وسایل سرمایشی رطوبت‌زا

اینکه یخچال شما در فصل گرما دچار عرق کردن بشود می‌تواند یک مشکل طبیعی باشد. اما دقت داشته باشید استفاده کردن از وسیله‌های سرمایشی رطوبت‌زا می‌تواند در بروز دلیل عرق کردن داخل یخچال و افزایش رطوبت در محیط و دستگاه یخچال سهیم باشد، که برای کم کردن این رطوبت موجود می توان در ساعاتی از کولر و یا پنکه در خانه استفاده کرد تا موجب کاهش شود.

 • کامل بسته نشدن درب یخچال

یکی از عوامل خیس شدن داخل یخچال باز و بسته شدن مکرر در یخچال است. هربار که یخچال را باز میکنید حجم زیادی از هوای گرم وارد یخچال می شود. در نتیجه کمپرسور باید مدت زمان بیشتری کار کند تا بتواند رطوبت و گرمای موجود در یخچال را دفع کند. این مسئله موجب می‎شود که درون یخچال برفک بزند. نکته قابل توجه در این است که اگر در طول روز میزان باز و بسته کردن یخچال را کم کردید اما باز هم مشکلات قطرات شبنم یخچال رفع نشد، باید لاستیک دور دریخچال را بررسی کنید. لاستیک باید به طور کامل دیواره یخچال را پوشانده باشد. اگر در یخچال به درستی بسته نشود باید لاستیک درب یخچال را تعویض کنید.

 • انتخاب محل نامناسب برای یخچال

محل نصب یخچال یکی از عوامل موثر در ایجاد شبنم درون یخچال است‌. در مواقعی ممکن است یخچال شما در جایی قرار داشته باشد که حجم زیادی از گرما در اطراف یخچال جمع شود و با باز کردن در یخچال گرمای زیادی وارد یخچال کند. این امر باعث می‌شود عرق درون دیواره و درب داخل یخچال ایجاد شود. معمولاً یخچال‌هایی که در کناره ، اجاق گاز، شوفاژ، سماور وسایل گرمایشی دیگر قرار دارند، بعد از مدتی دچار تجمع شبنم خواهند شد. در این شرایط بهترین راهکاراین است که جای یخچال را عوض کنید و در سردترین نقطه آشپز خانه قرار دهید.

 • تنظیم نادرست دمای یخچال

نظیم نبودن دمای داخلی از عوامل دیگردر خیس شدن میوه در داخل یخچال می باشد. دمای طبیعی یخچال را معمولا بین 0 تا 5 درجه سانتیگراد در نظر می گیرند. به طور کلی، دمای داخلی یخچال باید متعادل باشد. اگر دمای داخلی یخچال به هر دلیلی افزایش پیدا کند کمپرسور بیش از اندازه کار می کند. علاوه بر این، اگر تنظیمات ترموستات را تغییر دهید، میزان قطرات شبنم یخچال افزایش پیدا خواهد کرد. با خراب شدن تنظیمات ترموستات پشت یخچال رطوبت زیادی انباشته خواهد شد و این مسئله موجب خرابی کمپرسور خواهد شد. پس حتما دمای یخچال را در حالت استاندارد خود قرار دهید.

 • اختلاف دما و رطوبت منطقه جغرافیایی

اگر محل زندگی شما در منطقه‌ای واقع شده آب و هوایی مرطوب دارد، پس طبیعی است که بیشتر با این مشکل سرو کار داشته باشید. در مناطق مرطوب به دلیل رطوبت بالای محیط، هر زمان که درب یخچال باز و بسته می‌شود، میزان قابل توجهی از رطوبت هوای بیرون از یخچال هم به فضای داخلی دستگاه وارد می‌شود که همین امر موجب عرق کردن داخل یخچال می‌شود. بهترین راهکار در این شرایط این است که، در این مناطق از رطوبت‌گیرهای درون یخچال استفاده کنید و ترجیحا، درب یخچال را بهینه‌تر باز و بسته کنید.

 • پر کردن بیش از حد یخچال

مواد خوراکی را در داخل ظرف غذای مناسب بگذارید و یخچال را بیش از ظرفیت مجاز از خوراکی‌ها پر نکنید؛ تا هوا در تمام محیط داخلی دستگاه گردش داشته باشد.

آموزش رفع عرق کردن داخل یخچال

علت خیس شدن میوه در یخچال ال جی

دلایل متعددی برای خراب شدن میوه و سبزیجات در یخچال وجود دارد که ما در این جا به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • هر میوه ای را نمی توان در یخچال قرار داد.
 • نم دار بودن و رطوبت خود میوه ها و سبزیجات در یخچال
 • وجود سبزی و میوه های فاسد در کنار سایر میوه ها
 • عدم قرار دادن میوه ها و سبزیجات در مکان مناسب در یخچال
 • کم بودن و یا زیاد بودن رطوبت محفظه نگهدارنده میوه ها در یخچال

دقت داشته باشید که برای سالم نگه داشتن میوه و سبزیجات در یخچال راهکارهای بسیار مهم و کاربردی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانیم به نتیجه مطلوب برسیم. علاوه بر این، مشکلات به وجود آمده در یخچال نیز باعث می‌شود روند نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال دچار ایراد شود. ما در مقاله علت خیس شدن میوه در یخچال به طور کامل به این مطلب پرداخته‌ایم.

خیش شدن میوه در یخچال

 

نتیجه گیری از عرق کردن داخل یخچال

عرق کردن داخل یخچال یکی از ایرادات رایج در تمامی یخچال‌های موجود در بازار است. ما در این مقاله سعی کردیم عوامل موثر در عرق کردن داخل یخچال و روش‌های رفع آن، بدون نیاز به تعمیرکار را برای شما بیان کنیم. اگر مشکلات یخچال ال جی شما جدی بوده و یخچال را از کار انداخته است، کافیست درخواست تعمیر یخچال ال جی را آنلاین و یا تلفنی، در سایت ثبت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *