دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

داغ شدن بدنه یخچال ال جی

بررسی علل داغ شدن بدنه یخچال ال جی

یخچال یک وسیله ضروری برای هر خانواده است، و همیشه به قلب آشپزخانه تعبیر می‌شود. بروز یک مشکل می‌تواند مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد کند. یکی از رایج‌ترین سوالاتی که در مورد یخچال پرسیده می‌شود این است: چرا بدنه یخچال داغ است؟ چرا گرما را زیر یخچال و دیوارها احساس می‌کنید؟ آیا این نشان دهنده یک مشکل جدی است؟ در این مقاله می‌خواهیم علت داغ شدن بدنه یخچال ال جی، دیواره‌های یخچال و راه‌های رفع آن را معرفی کنیم. پس برای پاسخ به بقیه سوالات در ارتباط با داغ شدن بدنه یخچال ال جی با ما همراه باشید.

دلیل داغ شدن بدنه  یخچال ال جی

یخچال یکی از لوازم اصلی آشپزخانه است. عملکرد صحیح این دستگاه در آشپزخانه مهم است. ممکن است مواقعی نگران عملکرد صحیح یخچال باشیم. گاهی اوقات همان طور که در مقاله عیب یابی یخچال ال جی مطرح شد ممکن است بدنه و دیواره اطراف یخچال گرم می‌شود. علت گرم شدن بدنه و دیواره یخچال چیست؟ آیا این گرم شدن طبیعی است؟ خنک شدن بدن و دیواره یخچال چقدر طول می‌کشد؟ برای از بین بردن گرمای یخچال چه کنیم؟ اگر بدنه یخچال شما در حال گرم شدن است و به دنبال پاسخ سوالات بالا هستید با ما همراه باشید.

گرم شدن دیواره و بدنه یخچال ال جی

گرمای طبیعی بدنه یخچال ال جی

طبیعی است که یخچال تا دمای خاصی گرم شود. این دما برای برندهای مختلف یخچال ال جی متفاوت است. برای یافتن دمای معمولی یخچال به دفترچه راهنمای یخچال مراجعه کنید. دمای یخچال ممکن است از دمای مشخص شده در راهنمای نصب یخچال ال جی بیشتر شود. در این صورت باید دلیل افزایش دما را پیدا کنید. برای این کار می توانید از نماینده برند یخچال ال جی خود کمک تخصصی بگیرید.
در ادامه به بررس یدلایل داغ شدن یخچال می‌پردازیم . این دلایل عبارتند از:

فن یخچال و داغ شدن بدنه یخچال ال جی

معمولا همه یخچال ها صرف نظر از برند و نوع دارای یک قسمت خنک کننده به نام فن هستند. همانطور که از نام آن پیداست، وظیفه اصلی آن خنک کردن قطعات یخچال است. برای نشان دادن اهمیت این قطعه، بهتر است به این نکته اشاره کنیم که خرابی یا آسیب یک فن می‌تواند خرابی موتور یا کمپرسور را به دنبال داشته باشد. در برخی موارد به دلایل مختلف فن یخچال خراب می شود. ایجاد صداهای عجیب از فن یخچال یکی از علائمی است که نشان دهنده خرابی فن یخچال است. ناگفته نماند که رفع مشکل فن یک کار تخصصی است و بهتر است از شخصی که خود را تعمیرکار متخصص یخچال می داند کمک بگیرید.
فن معمولاً در پشت یخچال قرار دارد. تجهیزاتی که در قسمت پایینی یخچال قرار دارند وظیفه اصلی خنک سازی گاز خنک کننده را بر عهده دارند. این نوع فن به عنوان فن کندانسور نیز شناخته می شود. اگر فن نقش خنک کننده خود را به درستی انجام ندهد، نتیجه داغ شدن بدنه یخچال ال جی است. با این حساب می‌توان گفت وقتی متوجه شدید که بدنه بیش از حد داغ شده است، بهتر است فن آن را بررسی کنید. اگر مشکل از فن باشد با تعمیر یا تعویض آن مشکل حل می شود. ناگفته نماند که یافتن و رفع عیوب فن یک کار ویژه است. به این معنا که خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید، بهتر است از تکنسین تعمیر یخچال ال جی کمک بگیرید.

کمپرسو و گرم شدن بیش از حد بدنه یخچال الجی

یک کمپرسور یا موتور یخچال گاز مبرد را در کانال های اواپراتور به گردش در می آورد و فشرده می کند. آن گاز سپس به یک کندانسور می رود و در آنجا خنک می شود و به مایع تبدیل می شود. موتور یخچال به دو دلیل بیش از حد گرم می شود. دلیل اول مقدار کم گاز مبرد است. دلیل دیگر تنظیم نشدن دمای ترموستات دستگاه است. در این شرایط موتور یخچال گرم می شود. گرم کردن موتور یا کمپرسور باعث گرم شدن بدنه یخچال می شود. مقدار گاز یخچال را چک کنید و از مقدار کافی گاز آن اطمینان حاصل کنید. ترموستات را با توجه به دمای مشخص شده در دفترچه راهنمای یخچال تنظیم کنید. از سالم بودن ترموستات دستگاه اطمینان حاصل کنید. در صورت وجود هرگونه آسیب یا شکستگی، قطعه را تعمیر یا تعویض کنید. آسیب یا نقص در خود دستگاه کمپرسور می تواند باعث گرما و در نتیجه گرم شدن بدنه یخچال شود. کمپرسور را چک کنید.

نقش کمپرسور در گرم شدن بیش از حد بدنه و دیواره یخچال ال جی

کندانسور و داغی دیواره های یخچال ال جی

کندانسور یا خنک کننده یخچال قطعه‌ای است که در پشت یخچال قرار دارد. این دستگاه گرمای داخلی یخچال را جمع آوری کرده و به محیط بیرون منتقل می کند. یک خازن از یک سری سیم پیچ یا لوله تشکیل شده است. ذرات گرد و غبار و آلودگی محیطی سطح لوله‌های کندانسور را می پوشانند. در این شرایط خازن نمی تواند به درستی کار کند. در نتیجه گرمای داخل یخچال به محیط بیرون منتقل نمی شود. عدم انتقال حرارت باعث گرم شدن بیش از حد لوله کندانسور می شود. این گرما به قسمت های دیگر یخچال منتقل می‌شود. در نهایت بدنه یخچال گرم می شود.

پر کردن بیش از حد یخچال و گرم شدن بدنه یخچال الجی

اگر خرید هفتگی خود را انجام دهید و مقدار زیادی غذا را به یکباره به یخچال اضافه کنید، این کار باعث می شود کمپرسور برای خنک شدن غذا بیشتر کار کند، بنابراین لوله‌های کندانسور و دور درب گرمای بیشتری تولید می‌کنند.
توصیه می کنیم در این زمان درب یخچال الجی را برای مدت طولانی باز نکنید زیرا بازکردن درب یخچال سرمای زیادی را از دست می‌دهد و باید دوباره سخت کار کنید، بنابراین تا حد امکان درب یخچال را باز نکنید تا زمانی که یخچال به دمای نرمال برسد  و به طور خودکار خاموش شود.

فاصله بین یخچال و دیوار پشتی دلیل گرم شدن بدنه یخچال LG

لوله های کندانسور که در پشت یخچال قرار می گیرند در سیستم گردش گاز بسیار داغ می‌شوند. برای خنک کردن لوله‌های کندانسور، باید گردش هوا و جریان کافی وجود داشته باشد. اگر یخچال از طرفین و پشت خیلی به دیوار و کابینت نزدیک باشد، هوای گردشی برای خنک کردن کندانسور خوب عمل نمی کند و باعث گرم شدن کندانسور و لوله‌های اطراف در می‌شود. در این شرایط فاصله یخچال تا دیوار پشتی را حداقل 15 سانتی متر و فاصله یخچال و کابینت را حداقل 4 سانتی متر نگه دارید.

فاصله مناسب یخچال از دیوار و داغ شدن بدنه یخچال ال جی

ننتیجه گیری از گرم شدن بیش از حد بدنه یخچال ال جی

افزایش بیش از حد دمای موتور و بدنه کهیکی از مشکلات رایج در یخچال‌ها است می‌تواند به دلایل مختلفی بستگی داشته باشد. این مسئله باعث ایجاد مشکل در عملکرد یخچال می‌شود پس حتما باید مورد عیب یابی قرار بگیرد. همانطور که گفته شد برای رفع این مشکل شما می‎توانید با نمایندگی تعمیر یخچال ال جی تماس گرفته و مشکل خود را به طور کامل توضیح دهید و از بهترین خدمات این نمایندگی در محل بهره‌مند شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *