دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تعمیر ترموستات یخچال ال جی

آموزش تعمیر ترموستات یخچال ال جی

یکی از مهم‌ترین قسمت های یخچال در تمامی مدل‌های این دستگاه ترموستات می‌باشد. خوب، ترموستات در همه واحدها با کنترل دما، کار می کند. آسیب به این قطعه اغلب باعث ایجاد مشکل در عملکرد یخچال می‌شود و بر عملکرد قطعات مختلف تاثیر منفی می‌گذارد. متأسفانه باید بگوییم که در بیشتر موارد ترموستات قابل تعمیر نیست. به عبارت دیگر در صورت خرابی این قطعه تنها با تعویض یخچال می توان کارکرد آن را عادی کرد. تعمیر ترموستات یخچال ال جی یکی از انبوه خدماتی است که در واحد lg-refrigerator.ir به کاربران ارائه می شود. برای تعمیر ترموستات یخچال ال جی باید عملکرد دقیق این قطعه را به خوبی بدانیم تا بتوانیم ایرادات و اشکالات را شناسایی و برطرف کنیم. به طور کلی عیب یابی یخچال ال جی قدم اول در تعمیر یخچال است.

ترموستات یخچال ال جی

ترموستات یخچال ال جی به طور خودکار کمپرسور را روشن و خاموش می کند. ترموستات یخچال ال‌جی در هنگام گرم شدن یخچال، زمانی که کمپرسور برق می‌گیرد و زمانی که کمپرسور برای خنک کردن داخل آن وارد می‌شود، کمک می‌کند. در نهایت پس از سرد شدن یخچال، برق را از کمپرسور دریافت می کند.
عملکرد این قسمت تاثیر مستقیمی بر سلامت مواد غذایی در یخچال دارد. معمولا زمانی که کاربر با مشکل دمای یخچال مواجه می شود، ترموستات یکی از قطعاتی است که باید بررسی شود.

ترموستات یخچال ال جی
ترموستات یخچال ال جی

علائم خرابی ترموستات یخچال

ترموستات های یخچال فریزر ال جی معمولاً ازفرسایش طبیعی یا آسیب به سیم های یخچال رنج می برند. برای تشخیص خرابی ترموستات یخچال ال‌جی، چند نکته وجود دارد که باید بررسی کنید. اگر با مشکلاتی مانند سرد نشدن غذا، سرد شدن بیش از حد یخچال، نوسان دما، کارکرد مداوم یخچال، روشن نشدن مداوم کمپرسور، یا یخ زدن یخچال مواجه هستید، بنابراین ما بررسی قطعه ترموستاتیک را توصیه می کنیم.

سرد نشدن غذا یکی از علائم خرابی ترموستات

یکی از رایج ترین علائم خرابی ترموستات یخچال ال جی این است که غذا خنک نمی شود. یعنی شما دمای یخچال را در محدوده ای که می خواهید تنظیم می کنید، اما متوجه می شوید که یخچال نمی تواند غذای شما را خیلی خوب خنک کند و مدام خودش را خاموش و روشن می کند. در این صورت باید سلامت قسمت ترموستات را بررسی کنید.

سردی بیش از حد و خرابی ترموستات یخچال ال جی
اگر متوجه شدید که دمای یخچال خیلی پایین است و هر چقدر هم که دما را بالا می برید، دما پایین می ماند، ممکن است قسمت ترموستاتیک یخچال فریزر ال جی شما آسیب دیده و نیاز به تعویض و یا تعمیر ترموستات یخچال ال جی وجود داشته باشد.

تعمیر ترموستات یخچال

نوسانات دمای داخل فریزر و تعمیر ترموستات یخچال ال جی

اگر متوجه شده اید که یخچال ال جی شما تغییر دمای زیادی دارد و تغییر دما به راحتی قابل مشاهده است، توصیه می کنیم سلامت قطعه ترموستات را بررسی کنید. در صورت خرابی، این قطعه به اشتباه فرمان توقف و راه اندازی کمپرسور را ارسال می کند و باعث تغییرات دما می شود.

کارکرد مداوم یخچال از علائم خرابی ترموستات یخچال الجی

اگر متوجه شدید که یخچال ال جی شما به طور مداوم کار می کند، بهتر است قسمت ترموستاتیک را بررسی کنید. در صورت خرابی، ترموستات می تواند یک فرمان دائمی به کمپرسور ارسال کند و یخچال را به طور مداوم کار کند.

یخ زدگی در یخچال الجی و تعویض ترموستات

اگر متوجه شدید که قسمت فریزر یخچال ال جی شما یخ زده است، توصیه می کنیم ابتدا ترموستات را ریست کرده و در صورت بروز مشکل آن را تعویض کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، این قطعه در صورت خرابی نمی تواند دمای صحیح را تشخیص دهد و این باعث می شود که کمپرسور به اشتباه روشن شود. در نتیجه سرمای زیاد باعث یخ زدن فریزر می شود.

 تعمیر ترموستات یخچال ال جی
ترموستات یخچال

مراحل آموزش تعویض ترموستات یخچال ال جی

برای تعویض ترموستات یخچال و بهبود عملکرد این محصول باید موارد زیر را انجام دهید:
ابتدا با کشیدن دو شاخه یخچال مطمئن شوید که برق به یخچال نمی رسد. در مرحله دوم تعویض ترموستات یخچال ال جی، نشانگر دما را خارج کنید. حالا پیچ ترموستات را با انبردست باز کنید و مهره نگهدارنده ترموستات را باز کنید. در این مرحله برای یادگیری نحوه تعویض یخچال ال جی باید روکش ترموستات را بردارید. قبل از جدا کردن سیم ها حتما از اتصال عکس بگیرید. به این ترتیب بعداً محل قرار گرفتن و ترتیب را فراموش نخواهید کرد. حالا باید ترموستات را جدا کنید. پس از بستن ترموستات، شلنگ رادیاتور را بردارید. اکنون باید یک ترموستات جدید نصب کنید.

تعمیر ترموستات یخچال

اگر کارکرد و زمان خاموش شدن کمپرسور به طور منظم انجام نشود و یا یخچال به طور ناگهانی خاموش شود. این نشان می دهد که ایراد در قسمت ترموستات یخچال ال جی وجود دارد. برای اطمینان از خرابی این قطعه ابتدا سیم های برق پشت دستگاه را بررسی کنید و از درست بودن آنها اطمینان حاصل کنید سپس کمپرسور دستگاه را چک کنید، اگر این قسمت سرد است یعنی ترموستات خراب است. تشخیص این است که ترموستات یخچال ال جی تعمیر یا تعویض شود.
اگر تعمیر امکان پذیر باشد، یک روش تعمیر اتخاذ می شود. در غیر این صورت به جای ترموستات فعلی و معیوب یخچال ال جی از یک قطعه اورجینال دیگر ا مطمئن استفاده خواهد شد. تعمیر ترموستات یخچال امری خاص است و نیاز به مهارت و دانش یک تعمیرکار دارد.

آیا ترموستات یخچال قابل ریست کردن است

یخچال های جدید ال جی کاملا الکترونیکی و هوشمند هستند و به شما امکان می دهند در صورت لزوم ترموستات یخچال خود را مجددا ریست کنید. به این ترتیب شانس اطمینان از عملکرد صحیح ترموستات معیوب وجود دارد. اما اگر این قسمت هنوز به درستی کار نمی کند، توصیه می کنیم آن را تعویض کنید.
برای ریست کردن ترموستات یخچال ال جی ابتدا باید آن را از برق جدا کنید. بعد از انجام این کار، باید پنل یخچال فریزر خود را روی حالت خاموش یا OFF قرار دهید . روباره یخچال را به برق بزنید. حال باید یخچال را به شکلی که می خواهید بر اساس نیاز خود تنظیم کنید. پس از انجام این کار باید 24 ساعت به یخچال ال جی فرصت دهید تا دمای داخل آن کاهش یابد. اگر بعد از این مدت یخچال شما به درستی کار می کند به این معنی است که ترموستات سالم است و نیازی به تعویض ندارد.

علائم خرابی ترموستات یخچال
ترموستات یخچال ال جی

در واحد lg-refrigerator.ir ، تعمیرات و عیب یابی ویژه یخچال ال جی انجام می شود. تعویض و تعمیر ترموستات یخچال ال جی نیز یکی از این خدمات است. تعمیرکاران متخصص این واحد پس از رفع ایرادات، از ابزارهای مدرن استفاده کرده و دستگاه مورد نیاز را به بهترین نحو تعمیر می کنند.
برای بهره مندی از خدمات ارائه شده در این واحد و استفاده از سرویس تعمیرات یخچال ال جی می توانید به سایت مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن‌های موجود تماس بگیرید. همکاران ما بسته به نوع آسیب و مشکل در یخچال، شما را راهنمایی می‌کنند و در صورت نیاز در اسرع وقت ئر محل حاضر می‌شومد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *