دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تراز کردن یخچال ال جی

آموزش تراز کردن یخچال ال جی

اولین قدم بعد از خرید یخچال ال جی و در زمان نصب آن توجه به تراز کردن یخچال ال جی به شکل صحیح آن است. شما با خواندن آموزش تراز کردن یخچال به شکل درست، به راندمان بهتر و عملکرد مناسب دستگاه، کمک خواهید نمود. اگر در حال حاضر یخچالتان تراز نیست، نیازی به حضور سرویسکار تعمیرات یخچال نخواهید داشت. این کار بوسیله خود شما نیز قابل انجام است. شما در ابتدا و به منظور تراز کردن یخچال ال جی خود نیازمند پایه تراز یخچال خواهید بود.

چرا تراز کردن یخچال اهمیت دارد

بعد از مطالعه آموزش نصب یخچال ، و راه اندازی یخچال خود انتظار دارید که از کار کردن بی صدای آن لذت ببرید. اما ممکن است بعد از نصب متوجه صداهای عجیب و لرزش در آن شوید. این مشکل تمام افکار شما را به هم زده و موجب اذیت افراد خانواده خواهد شد. این صدا و لرزش در اثر تراز نبودن یخچال است. به دلیل تراز نبودن یخچال کمپرسور هنگام راه اندازی ایجاد صدا می‌کند. نکته قابل توجه این است که امکان دارد قسمت ‌مختلف یخچال نیز در اثر همین مسئله دچار آسیب شوند.

تراز کردن یخچال ال جی

تراز نبودن یخچال باعث چه مشکلاتی می شود

تراز نبودن یخچال منجر به بروز مشکلات بسیاری در یخچال خواهد شد. ما در این قسمت به بررسی اسن مشکلات می‌پردازیم.
• خراب شدن موتور یخچال
گاز موجودد در لوله های اواپراتور در پشت یخچال باید در حالت عادی براحتی در دستگاه جریان داشته باشد تا گرمای خود را به محیط پس دهد. در غیر این صورت این گرما وارد یخچال شده و دمای آن افزایش پیدا می کند. تراز نبودن یخچال فریزر و ساید باعث میشود تا حرکت مایع درون لوله های اواپراتور با مشکل مواجه شود و گاز گرم باشد. در این شرایط موتور برای مدت زمان طولانی باید روشن باشد تا افزایش دمای درون آن جبران شود و این مساله منجر به فشار زیاد به کمپرسور و کاهش طول آن خواهد شد.
• همین مسئله منجر به لرزش در بدنه، درب و طبقات یخچال می‌شود.
• ایجاد صرو صدای زیاد از یخچال
• درب یخچال به درستی باز یا بسته نمیشود. یعنی زمانیکه درب را باز می‎کنید تا انتها باز خواهد شد.
از دیگر مشکلاتی که به دلیل تراز نبودن یخچال ممکن است با آن مواجه شوید، سخت باز و بسته شدن درب آن است. در حالت استاندارد درب یخچال باید به آرامی و به صورت خودکار بسته شود. علاوه براین، باز کردن درب نیز باید به راحتی انجام شود و در هیچ یک از مراحل باز و بسته شدن درب نباید بدنه یخچال لرزش پیدا کند. یخچال فریزرهایی که به درستی تراز نشده باشند، درب آنها به سختی باز و بسته میشود و لرزش زیادی دارند و به مرور به قطعات داخلی آنها آسیب های جدی وارد میشود.

تنظیم پایه های یخچال ال جی

در این قسمت تراز کردن یخچال ال جی را در سه مرحله به شما آموزش می‌دهیم:

مرحله اول تراز کردن یخچال

در مرحله اول باید کاور را از یخچال جدا کنیم. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:
کاور جلوی یخچال در قسمت پایین را جدا کنید
در بیشتر دستگاه‌ها پوششی روی پایه‌های جلویی قرار می‌گیرد
در اکثر مواقع با کشیدن کاور با دست این قسمت جدا می‌گردد.
بعضی اوقات با پیچی کاور قرار گرفته روی پایه‌ها به بدنه متصل شده است، که باید آن را باز نمود
اگراز چگونگی انجام این کار اطلاعی ندارید دفترچه راهنمای یخچال را مطالعه کنید.

نحوه تراز کردن یخچال الجی

مرحله دوم نحوه تراز کردن یخچال الجی

در مرحله دوم به طریقه تراز یخچال با استفاده از پایه‌های تراز خواهیم پرداخت.
• پشت شبکه یخچال پایه‌های تنظیم قرار دارند که از آن برای تراز کردن یخچال فریزر استفاده می‌شود.
• برای تنظیم ارتفاع یخچال با کمک این پایه‌ها فقط کافی است آن‌ها را بچرخانید.
• به منظور سهولت در کار، بهتر است از فرد دیگری کمک بگیرید تا یخچال را به عقب خم کرده و شما دسترسی راحتی به این پایه‌ها داشته باشید.
• با کمک گرفتن از یک آچار و یا پیچ گوشتی تخت می توان آنها را بلند یا کوتاه کرد، زیرا معمولا پیچ این پایه‌ها اکثراً به صورت چپ گرد هستند.
• توجه داشته باشید که با چرخاندن پایه‌ها درجهت عکس عقربه‌های ساعت کوتاه تر می‌شود و با چرخاندن در جهت عقربه‌های ساعت ارتفاع یخچال بلندتر خواهد شد.

مرحله سوم آموزش تراز نمودن پایه های یخچال

مرحله سوم مربوط به تراز کردن با استفاده از غلطک‎های تنظیم است.
در برخی از مدل‌های یخچال‌ به جای استفاده از پایه‌های تنظیم که در مرحله دوم توضیح داده شد، از غلطک هایی استفاده شده است که ارتفاع یخچال را به وسیله آنها می توان به راحتی تنظیم نمود. در صورتی که پیچ موجود در این غلطک‎ها را با استفاده از آچار در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید، جلوی یخچال بلندتر خواهد شد و با شل کردن آنها ارتفاع جلوی یخچال کاهش پیدا می‌کند. حتما دقت داشته باشید که در صورتی که نتوانستید یخچال را به درستی تراز کنید و در جای کناسب خود قرار دهید بهتر است از سرویس کاران مجرب کمک بگیرید.

نکته: ممکن است برخی از یخچال‌ها هم غلطک داشته باشند و هم از پایه تنظیم ارتفاع استفاده نمایند. در این حالت
باید ارتفاع پایه‌های آیخچال را تا اندازه ای بالا ببرید که وزن دستگاه را بتوانند تحمل کند.علاوه بر این، غلطک‌ها نیز باید از زمین فاصله داشته باشند. در این شرایط، در حالت عادی ارتفاع یخچال از سطح زمین باید در حدود 13 میلی‌متر باشد اما اگر بیشتر از آن شد، باید پایه‌های تنظیم عقبی مورد بررسی قرار بگیرد.

تنظیم پایه یخچال ال جی

چگونه از تراز بودن یخچال اطمینان حاصل کنیم

ممکن است تراز کردن یخچال در طی دفعات متعدد صورت پذیرد تا ما به نتیجه دلخواه خود برسیم و شرایط استاندارد را ایجاد نماییم. به منظور اطمینان از این مسئله تنها با باز کردن درب یخچال تحت زاویه‌ای کمتر از 90 درجه نسبت به بدنه دستگاه باید درب به آرامی و خود به خود به سمت دستگاه حرکت کرده و بسته شود. در دفترچه راهنمای همه يخچال‌ها آمده است که به منظور تراز کردن مناسب یخچال بخش جلو نسبت به پشت با اندازه تقریبی 5 الی 15 میلی متر با ارتفاع بیشتری قرار بگیرد.

نتیجه گیری در نحوه تراز کردن یخچال

تراز کردن یخچال یکی از مشکلات رایج در انواع یخچال‌ها محسوب می‌شود که تنظیم آن کاری ساده است و معمولا با مطالعه دفترچه راهنمای یخچال می‌توان به نتیجه دلخواه رسید. اما در صورت نداشتن مهارت کافی برای تراز کردن یخچال، کافیست با سرویس کاران مجموعه ما تماس بگیرید. این مجموعه انواع خدمات تعمیر یخچال ال جی را با قیمت مناسب ارائه می‌دهد. سرویس کاران ما با بررسی شرایط محیط و مدل یخچال در کمترین زمان آن را تراز نموده و از رخ دادن آسیب‌های جدی در آینده جلوگیری خواهند کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *