دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

برق داشتن بدنه یخچال ال جی

علت برق داشتن بدنه یخچال ال جی

یخچال‌ها که با اتصال به برق مواد غذایی را خنک و ذخیره می‌کنند، گاهی اوقات ممکن است باعث برق گرفتگی بدن شوند، این برق نرم به بدن انسان منتقل می شود. بنابراین تحلیل این مشکل که یکی از مشکلات رایجی است که در وسایل برقی مانند یخچال و فریزر وجود دارد، حائز اهمیت است. در این قسمت می خواهیم دلایل برق داشتن بدنه یخچال ال جی را با هم بررسی کنیم. به طور کلی 7 دلیل برای برق داشتن بدنه یخچال ال جی وجود دارد. در ادامه دلایلی که می تواند این مشکل را ایجاد کند را بررسی می‌کنیم.

عیب یابی برق داشتن بدنه یخچال ال جی

همان طور که در مقاله عیب یابی یخچال ال جی مطرح شد، وجود برق در بدنه یخچال ال جی از مشکلات متداول هر یخچالی است. برق داشتن بدنه یخچال ال جی دلایل متعددی دارد که ما در این قسمت تمام این عوامل را بررسی می‌کنیم.
اتصالی در ترموستات یخچال الجی
مشکل سوختن موتور یخچال
عایق سیمکشی یخچال از بین رفته است.
سر پیچ لامپ دارای اتصال است.
مشکل در برد الکتریکی یخچال الجی
سیم ارت وصل نیست
رطوبت یخچال افزایش یافته است.

برق داشتن بدنه یخچال ال جی

اتصالی در ترموستات یخچال الجی دلیل برق داشتن بدنه یخچال ال جی

اتصال سیم های ترموستات و ارسال برق به ترموستات و ارسال این برق به بدنه یکی از دلایل اصلی برق داشتن بدنه یخچال ال جی است. اگر مشکل از سیم کشی ترموستات است تعمیرکار برای رفع این مشکل باید ترموستات یخچال را تعویض کند.

مشکل سوختن موتور یخچال و وجود برق در بدنه یخچال الجی

مشکل در کمپرسور یا سیم پیچ های داخلی موتور یخچال باعث ایجاد برق در بدنه یخچال می‌شود. گاهی اوقات یک موتور نیمه سوخته می تواند بدنه یخچال را برقدار کند. برای بررسی این موضوع:
ابتدا یخچال را خاموش کنید

سپس استارت و اورلود را از موتور جدا کنید
یخچال را به برق بزنید و آن را روشن کنید
اندازه گیری وجود الکتریسیته در بدن با ولت متر
اگر بدنه یخچال همچنان برق دارد، مشکل از موتور یخچال است
در این صورت می توان برای تعمیر موتور یخچال ال جی از تعمیر کار کمک بگیرید.

برق گرفتگی بدنه یخچال

از بین رفتن عایق سیمکشی یخچال و برق دار شدن یخچال الجی

در صورتی که در یخچال حرارت در اثر شدت جریان، جا به جایی و دلایل مشابه بالا برود، عایق‌های روی سیم کشی ممکن است از بین برود بنابراین اگر سیم های خالی با بدنه یخچال برخورد کنند، جریان الکتریکی به بدنه منتقل می شود. بنابراین برق گرفتگی رخ می دهد برای رفع این مشکل باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا مشکل را برطرف کند.

ایراد درسر پیچ لامپ و برق داشتن بدنه یخچال ال جی

ممکن است سرپیچ لامپ روشنایی یخچال در صورت برق گرفتگی ساده بسوزد.

برای رفع این مشکل، لامپ باید تعویض شود و سیم ها به درستی عایق بندی شوند. برای این کار مشتریان می توانند با توجه به توضیحات زیر این مشکل را حل کنند یا از تعمیرکاران مجرب کمک بخواهند.
لامپ یخچال را تعویض کنید:
یخچال را از برق بکشید.
پیچ های مربوط به لامپ را باز کنید.
دوباره لامپ را بردارید.
درپوش را باز کرده و درپوش جدید را تعویض کنید.
سیم های برق را با لنت برق محکم کنید.

درپوش و لامپ جدید را در جای خود نصب کنید.

برطرف کردن وجود برق در بدنه یخچال

مشکل در برد الکتریکی یخچال الجی و برق دار شدن بدنه یخچال

بروز مشکل در برد الکترونیکی یخچال باعث برق گرفتگی می شود هر گونه اتصالی در برد الکترونیکی به دیگر قطعات منتقل میشود و باعث تغییر ولتاژ میشود. اگر برد الکترونیکی مشکل داشته باشد، معمولا قابل تعمیر است. به منظور تعویض و تعمیر برد یخچال می‌توانید مقاله تعمیر برد یخچال ال جی را مطالعه کنید، و یا از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بخواهید.

وصل نبودن سیم ارت موجب وجود برق در بدنه یخچال می شود

برای پریزهای آشپزخانه سه مدار سیم فاز، نول و زمین در نظر گرفته شده است. عدم وجود سیم ارت در پریزها به معنی عدم انتقال برق به زمین و ایجاد برق گرفتگی جزئی در یخچال است. برای حل این مشکل، باید مطمئن شوید که سوکت ها دارای سیم زمین هستند.
همچنین توجه داشته باشید که تمامی لوازم آشپزخانه مانند یخچال به دلیل مشکل سیم ارت، تخلیه الکتریکی کمی در بدنه دارند. امروزه در اکثر خانه ها چاه ارت تعبیه می شود و این مشکل وجود ندارد. ما اگر چاه ارت وجود نداشت، دو سر یک سیم را لخت نمایید، و یکی را به بدنه یخچال و دیگری را به یک لوله فلزی به مانند شیر آب متصل نمایید تا احساس برق گرفتگی نکنید.

دلیل وجود برق در بدنه یخچال ال جی

افزایش رطوبت یخچال و برق داشتن بدنه یخچال ال جی

رطوبت زیاد یخچال می تواند باعث برق داشتن بدنه یخچال ال جی شود. بنابراین توصیه می شود از دستگاه های مرطوب کننده آشپزخانه استفاده کنید.
این کار باعث افزایش رطوبت هوای آشپزخانه و

 

 کاهش الکتریسیته ساکن و کاهش تعداد دکمه های یخچال می شود. به یاد داشته باشید که گاهی نشتی آب نیز می تواند دلیل برق دار شدن بدنه یخچال باشد.

برطرف کردن مشکل برق گرفتگی بدنه یخچال

تا اینجا با دلایل وجود برق در بدنه یخچال آشنا شدیم. حال این سوال پیش می آید که چگونه می توان برق فریم یخچال را تعمیر کرد و در رابطه با این موضوع باید گفت که معمولا برق ورودی به بدنه یخچال ناشی از مشکلات موتور دستگاه است.
بنابراین باید ابتدا رله استارت و اورلود آن را از موتور جدا کنید سپس موتور را مجددا روشن کرده و با استفاده از ولت متر یا فازومتر میزان جریان بدنه را اندازه گیری کنید. اگر بدنه همچنان برق دارد، مشکل از موتور دستگاه است، بنابراین باید از یک تکنسین سرویس بخواهید آن قطعه را تعویض یا تعمیر کند.
در مراحل بعدی باید تابلوی برق، المنت و سایر قطعات الکتریکی را بررسی کنید تا مشخص شود مشکل الکتریکی بدنه یخچال از کجاست. البته تشخیص این موضوع نیاز به دانش خاصی دارد و اگر اطلاعات کافی در مورد این موارد ندارید توصیه می شود با تعمیرکار مربوطه تماس گرفته و از آنها بخواهید اقدامات لازم را برای بررسی و تعمیرات لازم انجام دهند.این کار را انجام دهید.

دلایل برق داشتن بدنه یخچال

بهترین راه برای رفع برق داشتن بدنه یخچال ال جی استفاده از سیم ارت است

بهترین و سریع ترین راه برای حل این مشکل استفاده از سیم ارت است. برق اضافی داخل خانه یا بدنه یخچال را می توان با سیم یا یکی از پیچ های یخچال به پریز ارت وصل کرد تا برق اضافی به زمین منتقل شود.
توصیه: لطفاً بدون مشورت یک متخصص هیچ اقدامی را انجام ندهید. اتصال سیم به لوله آب توصیه نمی شود. این روشی است که برخی افراد غیر متخصص این کار را انجام می دهند. در نتیجه یک اتصال الکتریکی کوچک، آب ساختمان می تواند برق گرفته و برای کسانی که از آب استفاده می کنند خطری برای زندگی باشد.

نتیجه گیری از برق داشتن بدنه یخچال ال جی

در این مقاله به علل ایجاد برق داشتن بدنه یخچال ال جی پرداخته ایم و هر یک از این علل را بررسی کرده ایم. گفتنی است، از آنجایی که این یک مشکل الکتریکی است، مشتریان نباید یخچال را خودشان تعمیر کنند. کارشناسان ما آماده ارائه انواع خدمات در زمینه تعمیر یخچال ال جی هستند. از آنجایی که مشکل برق داشتن بدنه یخچال ال جی یکی از مشکلات جدی است و نیاز به مهارت و تخصص دارد توصیه می‌شود حتما از تکنسین‌های مجرب کمک بخواهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *