دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تعویض نوار درب یخچال ال جی

آموزش تعویض نوار درب یخچال ال جی

شیوه تعویض نوار درب یخچال ال جی موضوعی است که قصد داریم به شرح آن بپردازیم. هدف از استفاده لاستیک دور درب یخچال نگه داری هوای خنک در داخل یخچال و جلوگیری از ورود هوای گرم به داخل یخچال است. اگر لاستیک درب یخچال خراب شود منجر به هدر رفتن انرژی می‌شود. علاوه بر این باعث می‌شود که یخچال بیشتر و بیشتر کار کند، و در نتیجه عمر دستگاه شما کمتر شود. بنابراین با تعویض نوار درب یخچال ال جی نه تنها از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌شود بلکه از علت خراب شدن مواد غذایی در یخچال نیز جلوگیری می‌گزدد. اگر در این زمینه نیازمند مشاوره هستید می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و یا با ثبت درخواست خود از خدمات ما در زمینه تعمیر یخچال ال جی بهره‌مند شوید.

دقت به این نکته ضروری است که گاهی ممکن است عدم رسیدگی و اقدام به موقع برای تعویض لاستیک دور در یخچال منجر به مشکلات بزرگتر شود. در این حالت شاید شمت مجبور شوید اقدام به تعویض و یا تعمیر درب یخچال ال جی خود شوید.

آموزش تعویض نوار دور یخچال ال جی

به منظور نحوه تعویض نوار پلاستیکی دور یخچال ال جی آموزش چند مرحله‌ای را برای شما تهیه نموده‌ایم. امیذواریم با مطالعه آن بتوانید کار تعویض نوار دور یخچال را به راحتی انجام داده و در هزینه و وقت نیز صرفه‌جویی نمایید.

تعویض نوار درب یخچال ال جی

مرحله اول در تعویض نوار درب یخچال ال جی

در ابتدا نحوه چسبیدن نوار به دور در یخچال و مهر و موم نوار آن را بررسی نمایید به عبارت دیگر مشخص کنید که نوار با چه چیزی به درب چسبیده است. سپس با دقت بررسی نمایید که آیا امکان تعمیر نوار وجود دارد یا حتما باید تعویض شود
نکته: یک راه حل برای گفتن اینکه متوجه شوید که آیا نوار نیاز به تعویض دارد یا نه، این است که بررسی کنید آیا یخچال شما عملکرد مناسبی دارد و یا اینکه در حال از دست دادن هوای سرد است.
نکته: اگر در هنگام بررسی متوجه وجود قالب‌خای سیاه رنگ شدید به این معنی است که نوار دور درب یخچال نیازمند تعویض است.
نکته: اگردر نوار دور یخچال ترک مشاهده کردید، توصیه میکنیم که اقدام به تعویض لاستیک یخچال کنید.
نکته: شما می‌توانید از یک اسکناس برای تست سالک بودن درب یخچال استفاده کنید. به این صورت که ورق اسکناس را بین درب یخچال قرار دهید و درب را روی آن ببندید. سپس سعی کنید آن را به آرامی بکشید. اگر در حین انجام این کار متوجه شدید که کشیدن آن کمی سخت است نیازی به تعویض لاستیک یخچال نیست و فقط با تعمیر مشکل حل خواهد شد. اما اگر اسکناس با سرعت و یا رطوبت بر روی آن بیرون کشیدید نیاز به تعویض نوار درب یخچال ال جی وجود دارد. و باید برای تعویض لاسیک دور یخچال اقدام کنید.
دقت کنید اگر پلاستیک زیرین لاستیک درب یخچال نیز مشکل دارد پلاستیک را باید تعویض کنید.
اگر از تعویض نوار درب یخچال ال جی اطمینان حاصل کردید وارد مرحله دوم خواهید شد.

تعویض نوار پلاستیکی دور یخچال ال جی

مرحله دوم در تعویض نوار یخچال ال جی

در این مرحله باید اقدام به خرید نوار پلاستیکی یا واشر دور یخچال کنید. به منظور خرید لاستیک به جهت تعویض لاستیک یخچال ابتدا باید از مدل یخچال آگاهی کامل داشته باشید.
شما به تجهیزات زیادی نیاز ندارید. توصیه ما به شما این است که قبل از تعویض لاستیک یخچال لاستیک یخچال را تا مدت کوتاهی در آب گرم قرار دهید. با این روش نصب لاستیک راحت تر انجام میگیرد.
نکته: قبل از شروع به کار تعویض لاستیک یخچال برق یخچال ال جی را قطع کنید.
در هنگام تعویض نوار درب یخچال ال جی نیازی به جدا کردن در نیست.

مرحله سوم از تعویض نوار درب یخچال ال جی

نوار معیوب دور یخچال را از درب یخچال جدا کنید. تا جایی که قادر به دیدن نگهدارنده فلزی لاستیک درب یخچال باشید. لبه‌های لاستیک را بلند کنید تا پیچ‌هایی که در زیر آن وجود دارد ببینید. بیشتر پیچ‌ها در یک لایه پلاستیکی نگه داشته می‌شوند که خود لاستیک درب را به داخل درب می چسبانند. پیچ‌ها را باز کنید. وقتی که همه پیچ‌ها شل شدند و باز شدند، لاستیک درب به راحتی از پشت درب یخچال جدا میشود.
نکته: نباید بیش از حد نیرومند وارد کنید، زیرا برخی از لاستی‌های درب یخچال بسیار شكننده هستند، و ممکن است دچار آسیب شوند.
برای نصب لاستیک جدید ابتدا یکی از گوشه‌های آن را در بالای یخچال قرار دهید.
نکته: بهتر است از پودر بچه برای جلوگیری از چسبندگی لاستیک به دست‌ها و پیچ خوردگی آن استفاده کنید.
لبه لاستیک جدید را بر روی گیره فلزی قرار داده و آن را در اطراف کل محفظه یخچال قرار دهید.
پس از اتمام کار درب یخچال را چندین را باز و بسته کنید تا از نصب درست لاستیک اطمینان حاصل کنید.

آموزش تعویض نوار دور در یخچال ال جی

نتیجه گیری از تعویض نوار درب یخچال ال جی

نقص در نوار پلاستیکی درب یخچال یکی از مشکلات رایج در اکثر یخچال‌ها است. این مشکل معمولا بعد از چند وقت استفاده از یخچال مشاهده می‌شود. همان‌طور که مطرح شد عیب یابی و برطرف کردن این مشکل و تعمیر و یا تعویض نوار درب یخچال ال جی روندی ساده دارد. شما می‌توانید با مطالعه این مطلب و رعایت نکات گفته شده در آن خود اقدام به تعمیر یا تعویض نوار در ب یخچال ال جی نمایید. اما اگر بنا بر هر دلیلی امکان تعویض یا تعمیر برای شما فراهم نبود، می‌توانید با متخصصین ما به منظور تعمیر یخچال ال جی خود تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *